هزینه اسکالپ

هزینه اسکالپ سر چقدر است  ؟ در پاسخ به هزینه اسکالپ همانطور که مشخص است هزینه میکرواسکالپ در مقایسه با عمل های کاشت مو و یا ترمیم مو به صرفه می باشد. ابتدا باید به توضیحاتی از قبیل روش درمان پرداخت ، اسکالپ سر مناطق خالی از موی سر افراد را به واسطه تزریق رنگدامه های طبیعی به صورت تار های مو پر می کند و جلوه ایی کاملا طبیعی و تضمینی را به چهره افراد می بخشد که برای اجرای خود نیاز به مرکزی معتبر و متخصصی ماهر دارد تا با ظرافت بالای خود خروجی ایی عالی را بر جای بگذارد .

عوامل تاثیرگذار در هزینه اسکالپ

اینکه قیمت نهایی هاشور سر یا اسکالپ چگونه محاسبه و به داوطلبان و علاقه مندان به آن اعلام می شود، عمدتا به سه عامل زیر بستگی دارد:

• روش مورد استفاده 
• مواد و دستگاه های مورد استفاده
• میزان خالی بودن سر یا همان وسعت ناحیه ریزش

.در دو مورد اول همانطور که قبلا هم توضیح داده شد، کلینیک ایرانا یک مرکز کاملا تخصصی در زمینه اسکالپ و میکروپیگمتیشن می باشد که تمام فعالیت های مربوطه توسط متخصصین با تجربه این مرکز انجام می گیرد .بنابراین همواره از جدیدترین و بروزترین روش های دنیا جهت دستیابی به بهترین نتیجه استفاده می شود 

دستگاه و مواد بکار رفته نیز در هزینه اسکالپ تاثیر دارند. در مرکز اسکالپ مریم آیرملو که از خوشنام ترین مراکز اسکالپ ایران می باشد از جدیدترین دستگاه ها و بهترین مواد و رنگ از کمپانی های معتبر اروپایی و آمریکایی استفاده می شود که به دلیل کیفیت بسیار بالا و ارگانیک بودن این رنگ ها هیچگونه عوارضی برجای نخواهند گذاشت. این رنگ ها که در کشورهای پیشرفته دنیا جهت اسکالپ و همچنین مقاصد درمانی تولید و استفاده می گردد به دلیل ارگانیک و بی ضرر بودن و استفاده از تکنولوژی های پیشرفته بسیار گران تر از سایر رنگ های موجود می باشند و با این حال مرکز ما تحت هیچ شرایطی جهت پایین آوردن هزینه از مواد بی کیفیت استفاده نکرده و سلامت بیماران و متقاضیان را به خطر نخواهد انداخت.

در واقع این دو عامل مهم تعیین کننده هستند و اما عامل سوم مهمترین قسمت در تعیین هزینه نهایی اسکالپ محسوب می شود. هر چه ریزش مو و یا ابرو شدیدتر باشد و یا فضای بیشتری از سر خالی از تارهای مو شده باشد، طبیعتا نیاز به انجام تکنیک های اسکالپ سر در مقیاس و تراکم بیشتری است و طبیعتا هزینه ها نیز بیشتر می شود.

در ابتدا قبل از این که با مفهوم اسکالپ سر آشنا بشیم، لازم است توضیحاتی در مورد میکروپیگمنتیشن را بدانیم

scalp-iranscalp1

میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتاسیون، به معنای کاشت رنگدانه‌های ایمن در قسمت فوقانی لایه پوست است. این تکنیک در حال حاضر بیشتر در آرایش دائم کاربرد دارد.

آرایش دائمی یا پرماننت میکاپ (Permanent make up) به منظور تأمین زیبایی و آراستگی دائمی ایده آل بدون صرف وقت، اخیراً در جوامع پیشرفته دنیا با استفاده از روش میکروپیگمنتیشن مطرح و ارائه گردیده است.

امروزه تحقیقات فراوانی در خصوص کاربردهای پزشکی تاتو انجام شده است. در کاربردهای پزشکی با توجه به تفاوتها و روشهایی که برای انجام این امر به کار گرفته می شود، از اصطلاح میکروپیگمنتیشن یا درماتوگرافی به جای عنوان تاتو استفاده می گردد. در حوزه پزشکی، میکروپیگمنتیشن برای کابردهای درمانی و تشخیصی استفاده می شود. به عنوان مثال می توان از درمان ضایعات پوستی، اسکارها، سوختگی، ترمیم ابرو، بازسازیBreast(ترمیم هاله سینه)، علامتگذاری درآندوسکوپی ها، میکروپیگمنتیشن قرنیه، درمان ضایعات پوستی با منشاء ویروسی و…. به عنوان بخشی از کاربردهای میکروپیگمنتیشن در این حوزه نام برد.

قیمت میکرو اسکالپ در مقایسه با کاشت مو

۱- در کاشت مو علاوه بر تحمیل هزینه های گزاف اولیه یکسری هزینه های پنهان وجود دارد که شما نمی بینید و معمولا از گفتن آنها امتناع می شود. این هزینه ها شامل هزینه های مختلفی از جمله آزمایشات مختلف قبل از عمل پیوند مانند CBS, FBS,PT INR-PTT, HBS AG, HCV AB, HIV AB و همچنین هزینه‌های دیگری مانند لیزر(لیزر برای مویرگ سازی و افزایش خون رسانی داخل پوست سر بوده و باعث میشود موهای کاشته شده سریعتر و ضخیمتر رشد کند و تقویت کننده موهای ریخته شده است) و استفاده از شامپو های گران قیمت بعد از عمل پیوند و… می باشد که اشاره به تمامی آن ها در این مقال نمی گنجد. این در حالیست که روش میکرواسکالپ یا هاشور کف سر با توجه به نداشتن هزینه اولیه برای آزمایش و همچنین کوتاهی پروسه، هزینه ی به مراتب کمتری نسبت به کاشت مو دارد و میتواند جاگزین مناسبی برای ترمیم موهای شما باشد. برای فهم بهتر هزینه تقریبی میکرو اسکالپ بر مبنای واحد ساعتی ۲۵۰.۰۰۰ تومان برای مجموعه اسکالپ ایرانیان محاسبه شده است(در جشنواره اسکالپ ایرانیان ۲۰ درصد تخفیف داده شده که مبلغ از ساعتی ۳۰۰ به ۲۵۰ هزار تومان کاهش یافته است).لازم به ذکر است که مجموعه های دیگر با قیمت های مختلفی مشغول به کار بوده و این محاسبات مبنای مجموعه ما می باشد.

۲- نکته بسیار مهم دیگر سنگین بودن عمل پیوند مو می باشد به طوری که این عمل همراه با درد و مراقبت های بسیار دشوار و طاقت فرسا همراه می باشد. در جدول زیر مقایسه ای بین برخی مراقبت های مشترک بین میکرو اسکالپ سر یا هاشور کف سر برای ترمیم مو با کاشت مو می پردازیم که نباید انجام شود.

  خاریدن سر خود ورزش سنگین(شنا،فوتبال و کوهنوردی)شانه زدنشستشو با آب ولرم
کاشت مو۲ ماه۲ ماهحداقل یک ماه۱ ماه
میکرو اسکالپ۳ روز۱هفتهبدون محدودیتبدون محدودیت

همانطور که مشاهده میفرمایید میکرو اسکالپ یک روش فوری و زودبازده بدون نیاز به نگهداری های طاقت فرسا و طولانی مدت جهت ترمیم کم پشتی مو می باشد که هزینه های آن به مراتب کمتر از کاشت مو می باشد.

۳ – وقتی به عنوان مزیت اعلام میداریم که روش میکرواسکالپ یا میکروپیگمنتیشن و هاشور سر یک روش فوری و زود بازده بجای کاشت مو است منظور سرعت آن در جوابدهی می باشد. در مقایسه کاشت مو با میکرو اسکالپ در ترمیم مو باید به این نکته اشاره داشت که میکرواسکالپ طی یک، دو یا نهایتا سه جلسه انجام شده و شما بلافاصله نتیجه را خواهید دید درحالیکه در کاشت مو شما برای مشاهده نتیجه باید زمانی حدود یک سال صبر نمایید تا نتیجه حاصله را مشاهده فرمایید. در کاشت مو تا ۵ ماه اول موهای کاشته شده دچار ریزش شده و به تدریج قرمزی در ناحیه مورد پیوند ناپدید می شود. سپس تا پایان ۶ ماه موهای کاشته شده مجددا شروع به رشد نموده و تا ۱۲ ماه بعد موها به رشد مورد نظر میرسند و تا تکمیل ۱۰۰ درصدی پروسه که کل موها به رشد دلخواه برسند ۲ سال طول میکشد. لازم به ذکر است که در خوش بینانه ترین حالت زمان یک سال، که۹۰ درصد نتیجه در این مدت قابل مشاهده خواهد بود را ملاک قرار دادیم. همچنین تمام این مسائل در حالتی است که شما دارای بانک موی مناسب با ریشه موهای قوی باشید. در بسیاری افراد کاشت مو به دلیل بانک موی نامناسب امکان پذیر نبوده و یا در صورت انجام نتیجه مطلوب نخواهد داشت.

همنین هزینه در کاشت مو بستگی به عوامل مختلفی دارد. از جمله این عوامل تجربه و زبردستی پزشک، تعداد گرافت های کاشته شده،جنس پوست سر، میزان کم پشتی یا طاسی می باشد. باید عنوان کرد که به طور متوسط هزینه کاشت مو برای هر تار حدود ۳۰۰ تومان می باشد. البته باید به این نکته اشاره کرد که برای تشخیص دقیق تر باید تعداد گرافت ها مورد بررسی قرار گیرد ولی معمولا برای تفهیم بهتر عوام ، متخصصین کاشت مو واحد را تار مو بیان میدارند.

هزینه اسکالپ سر

هزینه اسکالپ سر به عوامل متعددی بستگی دارد ، هزینه اسکالپ سر در هر مرکز متفاوت با مرکز دیگر می باشد ، اما ه طور کلی محاسبه هزینه بر عوال متفاوتی همچون تاییدیه داشتن مرکز می باشد معمولا مراکز غیر استاندارد به دلیل ریسک خط داشتن و نتیجه ایی غیر قبل قبول  هزینه ایی پایین تر را برای اجرا در نظر خواهند گرفت ، متخصصین اسکالپ با مهارت بالای خود بر طبق سطح خالی از موی سر و مقدار هاشور مورد نیاز برای فرد و همینطور مقدار رنگدانه های مصرفی  هزینه ی مورد نیاز فرد را محاسبه می کنند ، مقدار مصرف رنگدانه ها در محاسبه هزینه نقش پر رنگی دارد ، از عوامل دیگر می توان به جنس رنگ ها اشاره کرد رنگ های مصرفی تما باید استاندارد و کاملا طبیعی باشند که هزینه ی مشخصی برای خود به همراه دارند و همچنین میزان تعداد هاشور و مقدار ظرافت متخصص بر هزینه تاثیر گذار خواهد بود.

شما می توانید جهت برآورد هزینه و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۵۵۰۴ ۰۵۷ ۰۹۱۲ تماس بگیرید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.

تماس با ایران اسکالپ

.

scalp-iranscalp4

سوزن میکروپیگمنتیشن

سوزن یکی از عوامل تعیین کننده در کیفیت میکروپیگمنتیشن محسوب می گردد. استفاده از سوزن مشترک برای چند فرد و حتی استفاده از یک سوزن برای یک فرد در چند جلسه می تواند صدمات جبران ناپذیری را برای سلامت فرد ایجاد نماید.

امروزه در دستگاه های میکروپیگمنتیشن به جای سوزن از کارتریج های یکبار مصرف استفاده می شود. اما توجه داشته باشید که تنها استفاده از کارتریج به جای سوزن، ایمنی و سلامت شما را تضمین نخواهد کرد، بلکه باید کارتریج استاندارد، استریل و ایزوله بوده تا به هیچ عنوان خون، لنف و مایعات بدن از داخل کارتریج به داخل هندپیس راه پیدا ننماید.

برای این کار در کارتریج های استاندارد از نوع خاصی از واشر ارتجاعی به نام ممبران استفاده می شود که مانع از ترشح و انتقال رنگ و مایعات لنفی از کارتریج به داخل هندپیس می گردد.

scalp-iranscalp5

کاربردها و مزیت های میکروپیگمنتیشن :  

– جدیدترین و پیشرفته ترین روش در زمینه زیبایی و طراحی ابرو، رژگونه، رژلب، پلک و هاشور مژه.

– رعایت اصول بهداشتی، بدون درد و کمترین جراحت (کار روی لایه اول پوست یا درم با استفاده از کارتریج یکبارمصرف).

– قابلیت پاک شدن به شکل اولیه پوست با رنگ ضد آلرژی و گیاهی (از بین بردن جای ماه گرفتگی، سوختگی، اسکار و …).

– برجسته کردن لب و طراحی حاشیه لب به رنگ لب (بدون نیاز به تزریق ژل و چربی و عوارض احتمالی).

– برگرداندن طراحی ابرو به روش هاشور مویی تحت نظر مدرس و طراح ابرو با جدیدترین متد.

– قابلیت استفاده در خانم هایی که به آرایش معمولی آلرژی دارند.

– پر کردن جاهای خالی ابرو

هزینه میکرو پیگمنتیشن  موی سر


عوامل زیادی وجود دارد که موجب تغییر هزینه اسکالپ می‌شوند:

  •  ناحیه درمان: طاسی‌های مدل مردانه نظیر الوپسی، طاسی کامل و در نهایت کل ناحیه درمان مهمترین عامل تعیین کننده هزینه درمان می باشد.
  •  نوع پوست: پوست‌های خشک و یا خیلی حساس به‌دلیل مراقبت‌های بیشتر و پیشگیری از آسیب پوست سر در طول درمان طبیعتا موجب تغییر در هزینه درمان خواهند شد. افرادی که پوست کف سر آن‌ها پر از زخم است و یا ضخامت پوست سرشان زیاد است در مقایسه با افراد دیگر به درمان‌های بیشتری نیاز خواهند داشت.
  •  زخم: بافت‌های زخمی طبیعتا به مراقبت بیشتری نیاز دارند. زخم‌های خفیف خیلی ایجاد دردسر نمی‌کنند اما پوشاندن زخم‌های زیاد و یا حاد و تیره رنگ اغلب از طریق روش‌های مختلف صورت می‌گیرد.
  •  حجم و مدل مو: رنگی که باید استفاده شود و همچنین تعداد فولیکول‌هایی که در درمان میکروپیگمنتیشن به کار می‌روند از طریق تراکم و مدل مو تعیین می‌شود.

و حالا اسکالپ سر چیست؟

scalp-iranscalp2

اسکالپ فضای آناتومیکالی است که از جلو به صورت و از اطراف به گردن محدود می شود. این پوشش دارای پنج لایه است که حروف لاتین این پنج لایه نام ” اسکالپ ” را تشکیل می دهند. موی سر، در بیرونی ترین لایه اسکالپ رشد می نماید.

امروز اسکالپ سر بهترین راه حل برای کم پشتی مو، اسکار یا زخم و ضایعات پوستی می باشد. میکرو اسکالپ پر کردن جاهای خالی سر با پیگمنت می باشد که برای آقایان بصورت نقطه ای است، جلوی سر با سوزن ۱ و برای عقب سر، سوزن ۳ سر و ۵ سر و اگر به جایی ختم بشود که مو داشته باشد نقطه ها تبدیل به هاشور می شود.

پیگمنت ( اسکالپ سر ) ، با ترکیب رنگ شکلاتی و کمی مشکی برای آقایان، با زاویه ۹۰ انجام می شود. روش smp هم با دستگاه میکروپیگمنتیشن با ۱ micro، هم با دستگاه رول که شبیه به میکرو نیدل می باشد به روش دستی است اما با برق انجام می شود. ظرافت کار در میکرو بیشتر از رول هست چون مناطق خالی رابا طراحی و دور و نزدیک کردن نقاط سایه گذاری می کند.

تنها حسن رول ایجاد شده، حجم وسیع کار با فواصل منظم، که در هر صورت بهتر است منظم نباشد و برای کسانی که مو دارند و نواحی خالی سر زیر مو پوشش داده می شود، سرعت عمل را بالا می برد. در اسکالپ سر برای خانم ها بهتراست رنگ قهوه ای زیتونی کار بشود که بعدا به دلیل حرارت کف سر به قرمز متمایل نشود.

برای مراقبت بعد از پیگمنت( اسکالپ سر ) ، نباید تا ۳ روز استحمام کنند و از شامپو بچه برای شستشو استفاده شود، از پماد خیلی استفاده نشود، چون کف سر خودش تولید چربی می کند، مخصوصا برای پوست های چرب بهتراست که پوست سر تمیز باشد، برای گرفتن چربی و ضد عفونی، از الکل استفاده شود، عمق سوزن ۱/۵ بیشتر نباشد، لازم به ذکر است که زاویه دست رعایت شود، زاویه کار بین ۸۰ الی ۹۰ باشد که رنگ موقع زدن هاشور پخش نشود.

scalp-iranscalp

اسکالپ سر ، انتخاب ورزشکاران و هنرپیشگان

اسکالپ سر راه حلی است که بسیاری از مدل ها، ورزشکاران و هنرپیشگان در دنیا انتخاب می کنند و صدها کلینیک انجام میکروپیگمنتیشن در سراسر دنیا وجود دارد، مرکز ایران اسکالپ نرگس علیپور، زیر نظر پزشک متخصص با این روش مطمئن بدون درد، خونریزی و التهاب کمتر، از بهداشت و ایمنی بیشتری برخوردار باشید.

خانم نرگس علیپور، با داشتن گواهی نامه از شرکت Amiea آلمان و مرکز فنی و حرفه ای و آکادمی های مالزی، دوبی، ترکیه، زیبایی را برایتان خلق می کند. ایشان تحصیلات خود را در رشته گرافیک به پایان رساندند با توجه به هنر و ذوق درونی خود و علاقه به حرفه چهره سازی، موفق به اخذ گواهی از وزارت ارشاد شدند. ایشان همیشه به دنبال جدیدترین و پیشرفته ترین روش ها و تکنیک های میکروپیگمنتیشن هستند، در حال حاضر بهترین مدرس و مربی پیگمنت در ایران می باشند.

خانم نرگس علیپور، پیگمنتر آموزش دیده، متعهد و آگاه، که برای سلامتی شما اهمیت قائل است و از دستگاه ها و مواد مصرفی مجاز استفاده می کند و با طراحی مناسب چهره، زیبایی توأم با سلامت را برای شما به ارمغان خواهد آورد. ایشان با این روش مطمئن و بدون درد، خونریزی و التهاب، برای شما بهداشت و ایمنی بیشتر را تضمین می کند.

انواع روش اسکالپ سر :

روش اس ام پی  یا اسکالپ سر ،هم با دستگاه میکروپیگمنتیشن و هم  رول انجام میشود.ظرافت کار در میکرو بیشتر از رول هست چون مناطق خالی رابا طراحی و دور و نزدیک کردن نقاط ،سایه گذاری میکند

تنها حسن رول ،حجم وسیع کار با فواصل منظم است ،که در هر صورت بهتراست منظم نباشد و برای کسانی که مو دارند و نواحی خالی سر زیر مو پوشش داده میشود ،سرعت عمل را  بالا میبرد.

portfolio_scalp_iranscalp_micropigmentation

مراقبت بعد از اسکالپ

مراقبتهای ویژه بعد از انجام اسکالپ یا هاشور سر شامل نداشتن استحمام ،استخرو سونا تا ٣روز و و نبودن در معرض مستقیم نور آفتاب میباشد و پس از سه روز ازشامپو بچه برای شستشو استفاده شود ،از پماد خیلی استفاده نشود ، چون کف سر خودش تولید چربی میکند ، مخصوصا برای پوستهای چرب بهتراست که  پوست سر تمیز باشد، برای گرفتن چربی و ضد عفونی ، از الکل استفاده شود.

زمان اسکالپ

اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن سر ٢ تا ۵ جلسه زمان می برد که هر جلسه ٢تا ۴ساعت طول میکشد ،کل این مراحل تقریبا ۵ماه طول می کشد.

اصطلاح میکروپیگمنتیشن سر

شاید از خیلی از افراد اسم های متفاوتی را برای این کار شنیده باشید در گفتگو های عمومی از این روش به اسکالپ، اسکالپ سر ، هاشور سر ،  ، تاتو سر  یا پیگمنت سر و… یاد می شود.

اسکالپ یا میکروپیگمنتیشن محدودیت سنی و جنسیت ندارد.این کار هم برای خانم ها و هم برای آقایان انجام می شود.

مرکز تخصصی میکروپیگمنتشن  با متخصصین حرفه ای، با تجربه و آگاه از اصول زیبایـــــــی شناختـــی و طراحــی چهــره، با استفاده از جدیدترین و استانداردترین دستــگاه ها  به همراه وسایل یکبار مصرف استریل و با رعایت اصول بهداشتی سعی نموده تا مراجعین از بهترین خدمات در اسکالپ سر بهره مند شوند.

ما پاسخگوی شما در جلسه مشاوره رایگان هستیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۹ میانگین: ۴.۷]