ترمیم جای بخیه کاشت مو با اسکالپ

ترمیم جای بخیه کاشت مو با اسکالپ

ترمیم جای بخیه کاشت مو با اسکالپ

ترمیم خط بخیه کاشت موی سر اصولا خط بخیه در این گونه عمل ها قبلا باقی می ماند و در روش های قدیمی کاشت مو، امکان نداشت که نتایج عمل بدون باقی ماندن اسکار یا جای بخیه، حاصل شود. ولی خوشبختانه امروزه دیگر اینطور نیست و می توانند برای نمایان نشدن جای اسکار و بخیه های موجود در سر از روش اسکالپ سر استفاده کنند.
چگونگی ایجاد اسکار بر روی پوست سر و دیده شدن آن در زمان انجام روش های قدیمی کاشت مو (مانند کاشت مو به روش FUE) به عوامل زیادی بستگی داشت از جمله تکنیک استفاده جهت برداشت مو از ناحیه اهدا کننده، تعداد و طول موها و حتی گرایش طبیعی پوست بدن به نوع واکنش به این گونه عمل ها و ایجاد هر نوع زخم بر روی پوست بدن و در نهایت میزان مهارت و روشی که جراح کاشت مو برای گذاشتن و قرار دادن گرفت های استخراج شده در ناحیه ای که دچار ریزش مو شده، استفاده می کند.

ترمیم خط بخیه کاشت موی سر با روش اسکالپ سر یکی از بهترین و مهم ترین کاربردهای این تکنیک است. همانطور که در بخش های دیگر جهت آشنایی شما نوشتیم، از تکنیک امروزه جهت امور مختلفی استفاده می شود. از جمله استتار و پنهان کردن جای اسکار عمل های زیبایی مانند پیوند مو. 

ترمیم جای بخیه کاشت مو

روش میکرو اسکالپ برای چه کسانی انجام میشود 

۱.افرادی که مشکل طاسی و یا کم پشتی دارند .
۲.افرادی که کچلی موضعی دارند .
۳.افرادی که افرادی جای اسکار ،شکستگی  و زخم در سر دارند و رشد در آن ناحیه متوقف شده است .
۴.اصلاح خط رویش و یا پر کردن ناحیه ریش و سبیل در صورت .
۵. محو کردن جای بخیه پس از کاشت مو .
۶ .برای بیماران ریزش موی سکه ای و یا آلوپپسی .

می دانید که موی سر در نشان دادن سلامتی و تعیین سن اشخاص بسیار موثر است و در ایجاد اعتماد به نفس نقش مهمی دارد. امروزه کلینیک ها و مطب پزشکان مملو از متقاضیان کاشت مو می باشد. متاسفانه در حدود ۲۰ درصد از آقایان از طاسی سر رنج می برند و عده زیادی در مراحل از دست دادن مو و ریزش موی شدید قرار دارند. خانم ها نیز در سالهای اخیر بیشتر به ریزش مو دچار شده اند که همین امر سبب شده تا آنها هم متقاضی کاشت مو باشند. به طور کل دلایل متفاوتی می تواند باعث طاسی و ریزش مو در خانم ها و آقایان شود. برای حل این مسئله تکنیک های متفاوتی برای کاشت موی طبیعی سر وجود دارد که بسته به شرایط هر فرد، یکی از تکنیک ها می تواند بهترین انتخاب باشد. 

پیش گیری از ایجاد جای بخیه نمایان در کاشت مو

هر چقدر که مهارت پزشک کاشت مو در برداشت نوار بیشتر باشد و پوست سر فرد نیز قابلیت ارتجاعی بهتری داشته باشد ، احتمال به جا ماندن بخیه کاشت مو بسیار کمتر می شود اما به هر حال مواردی وجود دارد که این گونه نیست و اسکار مشخصی پس از کاشت مو در پشت سر فرد به جا می ماند.

ترمیم جای بخیه کاشت مو با روش اسکالپ

هر چند که ترمیم اسکار ناشی کاشت مو کار مشکلی است و بهتر است تا حد امکان از بروز چنین عارضه ای جلوگیری شود اما روش هایی برای ترمیم و بهبود ظاهر آن وجود دارد.

قطعا روشهای کاشت موی سر عوارض و معایبی نیز دارند. یکی از این معایب که اجتناب ناپذیر می باشد، باقی ماندن رد بخیه بر روی پوست سر است. این رد عموما در پشت سر و در مسیر رویش موها قرار دارد. برای ظاهری بهتر و همگونی در بین موهای سر، می توان با استفاده از تکنیک اسکالپ یا همان میکروپیگمنتیشن موی سر ، خط بخیه را محو کرد.

میکروپیگمنتیشن چیست:

میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتاسیون، به معنای کاشت رنگدانه‌های ایمن در قسمت فوقانی لایه پوست است. این تکنیک در حال حاضر بیشتر در آرایش دائم کاربرد دارد.

آرایش دائمی یا پرماننت میکاپ (Permanent make up) به منظور تأمین زیبایی و آراستگی دائمی ایده آل بدون صرف وقت، اخیراً در جوامع پیشرفته دنیا با استفاده از روش میکروپیگمنتیشن مطرح و ارائه گردیده است.

امروزه تحقیقات فراوانی در خصوص کاربردهای پزشکی تاتو انجام شده است. در کاربردهای پزشکی با توجه به تفاوتها و روشهایی که برای انجام این امر به کار گرفته می شود، از اصطلاح میکروپیگمنتیشن یا درماتوگرافی به جای عنوان تاتو استفاده می گردد. در حوزه پزشکی، میکروپیگمنتیشن برای کابردهای درمانی و تشخیصی استفاده می شود. به عنوان مثال می توان از درمان ضایعات پوستی، اسکارها، سوختگی، ترمیم ابرو، بازسازیBreast(ترمیم هاله سینه)، علامتگذاری درآندوسکوپی ها، میکروپیگمنتیشن قرنیه، درمان ضایعات پوستی با منشاء ویروسی و…. به عنوان بخشی از کاربردهای میکروپیگمنتیشن در این حوزه نام برد.

در کشورهای پیشرفته، پزشکان متخصص پوست و جراحان پلاستیک به عنوان آخرین مرحله درمان از آن استفاده می نمایند. به طور مثال پس از جراحی پلاستیک جهت درمان لب شکری (Cleft Lip)، رنگ سرخ لب و رنگ پوست با هم آمیخته و هنوز لب فرم و شکل طبیعی خود را به دست نیاورده و تنها راه باز گرداندن رنگ طبیعی از طریق میکروپیگمنتیشن می باشد. ویا اسکارهایی که بر اثر حادثه بر روی صورت و یا هر نقطه ای از بدن ایجاد شده و فرد را مورد آزار قرار می دهد، پزشک با استفاده از شبیه ترین رنگ به رنگ پوست ناحیه، آن اسکار را پوشش می دهد و یا اصطلاحاً کاور می کند.

شما می توانید جهت برآورد هزینه و کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۵۵۰۴ ۰۵۷ ۰۹۱۲ تماس بگیرید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.

تماس با ایران اسکالپ

اسکالپ سر چیست؟

اسکالپ فضای آناتومیکالی است که از جلو به صورت و از اطراف به گردن محدود می شود. این پوشش دارای پنج لایه است که حروف لاتین این پنج لایه نام ” اسکالپ ” را تشکیل می دهند. موی سر، در بیرونی ترین لایه اسکالپ رشد می نماید.

امروز اسکالپ سر بهترین راه حل برای کم پشتی مو، اسکار یا زخم و ضایعات پوستی می باشد. میکرو اسکالپ پر کردن جاهای خالی سر با پیگمنت می باشد که برای آقایان بصورت نقطه ای است، جلوی سر با سوزن ۱ و برای عقب سر، سوزن ۳ سر و ۵ سر و اگر به جایی ختم بشود که مو داشته باشد نقطه ها تبدیل به هاشور می شود.

پیگمنت ( اسکالپ سر ) ، با ترکیب رنگ شکلاتی و کمی مشکی برای آقایان، با زاویه ۹۰ انجام می شود. روش smp هم با دستگاه میکروپیگمنتیشن با ۱ micro، هم با دستگاه رول که شبیه به میکرو نیدل می باشد به روش دستی است اما با برق انجام می شود. ظرافت کار در میکرو بیشتر از رول هست چون مناطق خالی رابا طراحی و دور و نزدیک کردن نقاط سایه گذاری می کند.

تنها حسن رول ایجاد شده، حجم وسیع کار با فواصل منظم، که در هر صورت بهتر است منظم نباشد و برای کسانی که مو دارند و نواحی خالی سر زیر مو پوشش داده می شود، سرعت عمل را بالا می برد. در اسکالپ سر برای خانم ها بهتراست رنگ قهوه ای زیتونی کار بشود که بعدا به دلیل حرارت کف سر به قرمز متمایل نشود.

برای مراقبت بعد از پیگمنت( اسکالپ سر ) ، نباید تا ۳ روز استحمام کنند و از شامپو بچه برای شستشو استفاده شود، از پماد خیلی استفاده نشود، چون کف سر خودش تولید چربی می کند، مخصوصا برای پوست های چرب بهتراست که پوست سر تمیز باشد، برای گرفتن چربی و ضد عفونی، از الکل استفاده شود، عمق سوزن ۱/۵ بیشتر نباشد، لازم به ذکر است که زاویه دست رعایت شود، زاویه کار بین ۸۰ الی ۹۰ باشد که رنگ موقع زدن هاشور پخش نشود.

اسکالپ خط بخیه کاشت مو :

ترمیم جای بخیه کاشت مو با اسکالپ میکروپیگمنتیشن موی سر یکی از روش های اسکالپ سر همان می باشد که البته به آن هاشور سر و یا تاتو سر نیز گفته می شود. جراحی کاشت مو برای برداشت گرافت های مو به ایجاد برش جراحی و بخیه نیاز دارد که نگرانی بسیاری از متقاضیان کاشت مو حتی با گرفتن نتیجه مثبت، باقی ماندن جای بخیه است. از آنجایی که یکی از کاربرد های میکروپیگمنتیشن همگون کردن رنگ محل مورد نظر با سایر نقاط می باشد، می توان از آن جهت برطرف کردن جای بخیه کاشت موی سر بهره برد.

ترمیم جای بخیه کاشت مو با اسکالپ

برای انجام اسکالپ خط بخیه کاشت مو با توجه به شرایط پوست و موی متقاضی، می توان از میکروپیگمنتیشن به صورت نقطه های کنار هم و یا هاشورزنی استفاده کرد. بسته به توصیه متخصص، شما می توانید روش و نوع انجام این کار را انتخاب کرده و به طور کامل از دست جای بخیه راحت شوید. با این روش بر روی جای بخیه که فاقد پیاز مو بوده و رنگی روشن و ناهمگون در بین موهای سر دارد، رنگی هماهنگ با موی سر شخص توسط سوزن دستگاه میکروپیگمنتیشن تزریق می شود. با ایجاد نمایی شبیه به بافت و نمای موها، جای بخیه دیگر خودش را نشان نمی دهد.

– خط بخیه در روش های FUT و FUE :
همانطور که گفتیم قبلا در روش های کاشت مو از جمله کاشت مو FUT (Follicular Unit Transplantation) و کاشت مو FUE (Follicular Unit Extraction) برخی از عوارض کاشت مو از جمله خط بخیه یا اسکار مو ایجاد می شد. حال به بررسی تک تک این موارد می پردازیم:

– اسکار کاشت مو به روش FUT:
در این روش کاشت مو، بخش کوچکی از موهای ناحیه اهدا کننده بصورت گروهی جدا می شود و و در ناحیه مورد نظر قرار داده می شود و بعد تک تک جدا شده و در نواحی مورد نظر که کاشت مو صورت می گیرد، کاشته می شوند. بنابراین حتی در زمانی هم که اینم عمل توسط بهترین پزشکان و جراحان کاشت مو صورت می گرفت، باز هم در بهترین حالت، خط اسکار کوچکی در ناحیه اهدا کننده گرفت ها، ایجاد می شد. معمولا طول خط بخیه در این ناحیه در حدود ۲-۳ سانتی متر بود.

 
– اسکار کاشت مو به روش FUE:
این روش هم مانند روش FUT بود ولی با این تفاوت که از همان ابتدا فولیکول های موها از ناحیه اهدا کننده تک تک توسط پزشک جراح کاشت مو جدا می شدند. به این دلیل، بر روی سر افراد داوطلب این عمل معمولا خط بخیه کوچکی ایجاد می شد. در این روش به دلیل اینکه در بخش های بزرگ تر و وسیع تری از ناحیه اهدا کننده، موها برداشت می شد، خط بخیه طولانی تر بود ولی نازک تر بود. از این رو سریعتر در این روش خط اسکار ناپدید می شد و افرادی که این عمل کاشت مو بر روی آنها صورت گرفته بود، می توانستند موهایشان را راحت تر کوتاه کنند. 

– خط اسکار در روش های جدید:
در روش FUT بعد از انجام عمل کاشت مو، باید ظرف مدتی بعد از آن (مثلا چند ماه و یا چند سال) مجددا مراجعه می کرد تا یک جراح حرفه ای (معمولا همان جراح کاشت مو یا یکی از همکاران و یا اعضای تیم وی)، اینبار برای از بین بردن و پاک کردن اثر خط اسکار از روی پوست سر اقدام کند. البته در این روش فقط یک خط اسکار ایجاد می شد که همین مسئله کار را تا حدودی ساده تر می کرد. ولی در روش کاشت مو FUE هر گرفت استخراج شده، ایجاد یک خط اسکار کوچک می کند. 
از طرف دیگر وجود خط اسکار در نواحی که کاشت مو بر روی آنها صورت گرفته نیز می تواند مهم باشد چون ممکن است در برخی از این عمل ها، این خط در این ناحیه هم بوجود آید. در صورتی که خط اسکار در ناحیه کاشت نباید بوجود بیاید و یا حداقل به گونه ای باشد که با چشم غیر مسلح و معمولی توسط افراد حرفه ای در این زمینه قابل تشخیص نباشد. 

– جای زخم و مهارت جراح کاشت مو:
واقعیت این است که در تکنیک ها و روش های قدیمی کاشت مو، جراح برش را در نواحی مورد نظر (برای جدا کردن فولیکول های مو و بعد کاشت آنها در ناحیه جدید) ایجاد می کرد ولی بدن با ایجاد زخم – که در واقع نوعی از واکنش بدن نسبت به بریدگی است – واکنش نشان می دهد. در این میان، میزان درجه و شدت خط بخیه یا اسکار، بستگی به عواملی متعددی دارد که از آنها نام برده شد. البته سن و نوع پوست افراد هم در این مسئله تا حدودی دخیل است بطوری که مردان جوانی که پوست کشیده تری دارند نسبت به افراد میانسال یا مسن، معمولا خط اسکار بعد از کاشت مو در آنها کشیده تر و درازتر است. 

هزینه اسکالپ سر

هزینه اسکالپ سر به عوامل متعددی بستگی دارد ، هزینه اسکالپ سر در هر مرکز متفاوت با مرکز دیگر می باشد ، اما ه طور کلی محاسبه هزینه بر عوال متفاوتی همچون تاییدیه داشتن مرکز می باشد معمولا مراکز غیر استاندارد به دلیل ریسک خط داشتن و نتیجه ایی غیر قبل قبول  هزینه ایی پایین تر را برای اجرا در نظر خواهند گرفت ، متخصصین اسکالپ با مهارت بالای خود بر طبق سطح خالی از موی سر و مقدار هاشور مورد نیاز برای فرد و همینطور مقدار رنگدانه های مصرفی  هزینه ی مورد نیاز فرد را محاسبه می کنند ، مقدار مصرف رنگدانه ها در محاسبه هزینه نقش پر رنگی دارد ، از عوامل دیگر می توان به جنس رنگ ها اشاره کرد رنگ های مصرفی تما باید استاندارد و کاملا طبیعی باشند که هزینه ی مشخصی برای خود به همراه دارند و همچنین میزان تعداد هاشور و مقدار ظرافت متخصص بر هزینه تاثیر گذار خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۵]
اسکالپ ایران
dr2vhid@gmail.com
بدون ديگاه

ارسال دیدگاه